Українські діти виявили неймовірну відповідальність, організувавши ярмарку, кошти з якої передали на операції захисникам України.
Замість традиційних подарунків у День Святого Миколая, маленькі герої вирішили допомогти тим, хто захищав нашу країну та отримав поранення.
Школа, у якій навчаються підлітки, знаходиться поруч з лікарнею, де лікують військових.
Зібрані на ярмарку кошти учні передали на національну програму #ВрятуйКінцівку.
Програма передбачає проведення 15 000 надскладних операцій захисникам України з важкими випадками травм рук і ніг.
«Це щось надзвичайне. Зараз, під час війни, нашому суспільству особливо важливо нагадувати, що попри все те зло, яке роблять «сусіди», у світі є добро і воно потужне.
Кожного дня з фронту та атакованих міст до лікарень поступають сотні поранених. Понад 70% травм – це травми кінцівок. Якщо не врятувати руки й ноги наших бійців та цивільних зараз, держава та суспільство отримає десятки тисяч людей з інвалідністю. Середня вартість лікування кінцівки, за умови її збереження, становить в межах 60 000 — 70 000 грн. Ми закликаємо всіх українців взяти участь у зборі на лікування захисників. Це допоможе зберегти їх кінцівки та повернути до нормального життя”, – сказав Сергій Сошинський, ініціатор нацпрограми #ВрятуйКінцівку.
Довідково: За даними експертів війна, яка триває є війною травмованих кінцівок. Основним засобом ведення бою є артилерійські, ракетні та мінометні обстріли і як результат – тисячі поранених з вогнепальними та мінно-вибуховими травмами рук та ніг. Через війну Україну може чекати десятки тисяч людей з інвалідністю, серед яких як цивільні, так і військові. При якісному лікуванні, до 70 % поранених можуть повернутися в стрій, а при професійній реабілітації – більшість вилікуваних зможуть повернутись до більш повноцінного життя у суспільстві.
З місією зупинити інвалідизацію українців, що пов’язана з травмами кінцівок, отриманих внаслідок війни, Міжнародний благодійний фонд “Здоров’я українського народу” за підтримки Інституту травматології та ортопедії НАМН України, Української асоціації ортопедів-травматологів та Кафедри ортопедії та травматології НУОЗ України ім. П.Л. Шупика запустили національну програму #ВрятуйКінцівку. Ціллю програми є забезпечення українських лікарень всім необхідним для проведення 15000 операцій на кінцівках.